Automyčky

Společnost Tammermatic vyrábí a dodává automyčky, mycí linky a myčky nákladních aut nejvyšší kvality mytí, přičemž maximální úsilí věnuje i snižování provozních nákladů. Firma Tammermatic nabízí portálové automyčky pro osobní T 700 Pro a T 700 Lux, tunelové mycí linky pro osobní automobily RoboJet, mycí linky nákladních vozidel Rainbow Classic a Rainbow Ultima, a mycí linky pro autobusy, trolejbusy, tramvaje, vlaky a metro řady XJ.

 
 
 
 

Automyčky Tammermatic jsou používány mimo jiné například na čerpacích stanicích Benzina, Orlen, Shell, Esso, Texaco, Statoil a BP.

Kvalitní automyčky dnes designem a vybavením ve stále vyšší míře upřednostňují vysokotlaké předmytí. Automyčky s tlakovým mytím se postupně stávají v jistém slova smyslu standardem. Hlavním cílem je maximálně eliminovat možné poškození povrchu karoserie a přitom dosáhnout co nejlepšího výsledku mytí i v obtížně přístupných a složitě členitých částech moderních karoserií vozidel (např. zrcátka, zadní spoilery, mřížky a hliníkové disky kol).

Automyčky používající vysoce účinný systém vysokotlakého předmytí jsou vyhledávané díky efektivnímu odstraňování nečistot obsahujících abrazivní částečky (písek, prach…), které by při použití kartáčů mohly narušit lak karoserie. Automyčky Tammermatic navíc disponují vysokotlakým systémem, který umožňuje plné nahrazení předmytí personálem.

V současnosti preferuje stále větší množství zákazníků automyčky s co nejvyšší mírou šetrnosti ke karoserii a automyčky, které zachovávají vysoký komfort mytí. Tato skupina zákazníků vytváří potenciál pro uplatnění tzv. bezkontaktní automyčky Tammermatic UltraJet, která umožňuje mytí bez použití kartáčů (brushless). Bezkontaktní automyčky se uplatňují zejména na severoamerickém trhu, kde mají největší tradici, ale poměrně často jsou tyto automyčky Tammermatic UltraJet používány v Rusku, Anglii, Holandsku, Belgii a Skandinávii.