T 700 Lux

Mycí linka Tammermatic T700

Mycí linka pro plně automatické mytí a sušení osobních a dodávkových vozů do výšky 2,25 m a šířky 2,50 m. Další průjezdné výšky jsou 2,45 m, 2,65 m a 2,85 m.

T 700Mycí linka Tammermatic T700 (nejvyspělejší portálová mycí linka na světě) je špičkovým modelem mycí linky Tammermatic pro osobní vozidla. Firma Tammermatic je známá již více než 45 let jako vedoucí firma v technických inovacích u mycích linek, a je také s největším výrobcem mycích linek ve Skandinávii. Díky tomu, že mycí linky jsou testovány ve Skandinávii v extrémních podmínkách a na silně znečištěných vozidlech je dosaženo špičkové kvality mytí.
Rám mycí linky Tammermatic T700 je galvanizován a mycí linka je kompletně krytá panely z nerez oceli a plastu. Na přání zákazníka je možné bez příplatku tyto panely nalakovat v jiné RAL barvě (např. bílá RAL9010, modrá RAL5022, červená RAL3020, šedá RAL7035...). Stejně tak je možné bez příplatku zvolit různé barevné kombinace kartáčů z pěnového polyethylenu Carlite, který umožňuje absolutně šetrné mytí i pro nová auta v autosalonech.
Rozjezd kartáčů i pojezdu je přes frekvenční měnič, čímž je zajištěn plynulý rozjezd. Toto řešení používá Tammermatic již více než 20 let.

T 700 02Dva nezávislé svislé kartáče jsou zavěšeny v pohyblivých horizontálních saních. Tento systém zavěšení je navržen tak, aby se mohly oba kartáče během postranního mytí naklánět, čímž je dosaženo nejlepších výsledků mytí od čela po zadní část vozu, zvláště pak u moderních vozů s aerodynamickým tvarem. Jsou řízené elektronicky v kombinaci s citlivými koncovými spínači, aby bylo dosaženo absolutní bezpečnosti při mycím procesu.
Software obsahuje unikátní bezpečnostní systém fy Tammermatic, který chrání stroj před poškozením a zbytečnými poruchami, pokud se u vozu vyskytne neobvyklé příslušenství jako např. tažné zařízení, spoiler apod. V základní ceně je také ovládání vrat v mycí hale.
Optimalizací mycích programů se nám podařilo zkrátit doby mytí o 10 – 12% proti předchozímu typu mycí linky. Nejkratší program včetně mytí a sušení je během cca 3,5 minuty. Běžný program včetně chemického předmytí, vysokotlakého předmytí, mytí kartáči, nanesení vosku a sušení trvá cca 4,5 minuty. Nejdelší  program „Total Care" (včetně chemického předmytí, vysokotlakého bočního a střešního předmytí, mytí kartáči, nanesení leštícího vosku, naleštění a sušení) trvá cca 9,5 minuty.

Mycí linky Tammermatic T700 umožňují nejrychlejší mytí ve srovnání s ostatními výrobci. Pro srovnání uvádíme mycí časy pro standardní program (předmytí přední a boční, pěna, boční tlakové mytí, mytí kartáči a sušení) u vozidla Renault Laguna u konkurenčních mycích linek:

  • T 700 5:05
  • značka B 5:12
  • značka C 6:07
  • značka D 7:35
  • značka E 8:10

T 700 03Sušení vozidel je zajištěno přes 4 vysoce kapacitní ventilátory 3 kW sloužící k dvojitému sušení horních, předních a zadních partií vozů. Střešní sušící dýza se před a za vozem naklápí až o 180 stupňů. Toto řešení zaručuje účinnější sušení hlavně u kombi vozů. Dvě boční sušící lišty jsou vybaveny speciálními patentovanými vzduchovými tryskami, které umožňují optimální využití sušícího výkonu.

Dávkování chemie je standardně pomocí 2 dávkovacích čerpadel (s možností rozšíření až na 8 druhů chemií) s elektronickým řízením, zajišťujícím nejpřesnější a ekonomické dávkování chemikálií. Je možné měnit dávkování chemie pro jednotlivé programy (dražší programy mají vyšší dávkování chemie) a také lze zvolit odlišné dávkování pro zimní a letní provoz.

Kapacita mytí: až 15 vozů/hod.

Kompletní vysokotlaké oscilující mytí 70 barů (boční + střešní)

využívá vysokotlaké čerpadla 22 kW ( 4 x 5,5 kW), 70 barů, 80 l/min. Oscilující patentované speciální trysky jsou umístěny na horní sušící dýze, která se také až o 180 stupňů vyklápějí na přední a zadní části vozu. Boční tlakové mytí je také pomocí speciálních oscilujících a naklápějících se trysek.

T700 04T 700 05

Mytí podvozku

Spodní mytí (patent fy Tammermatic) nevyžaduje žádné stavební úpravy na podlaze mycí haly. Mycí trysky (na každé straně 4) se vyklápí z mycího portálu a pomocí tlakové vody čistí spodní část vozidel.

MycĂ­ linka Tammermatic T 700 - RobinOIL Nymburk

 

Soubory ke stažení